Přeskočit na obsah

Čchi-kung

Nechte se vést cestou čchi-kung, která směřuje k objevení většího štěstí a radosti, duševní i tělesné pohody, vnitřního klidu, síly, harmonie a hojnosti v životě.

Co je čchi-kung?

Soubor regeneračních cviků, vycházejících z tradiční čínské medicíny a taoismu, podporuje proudění vnitřní síly (čchi). Praktikování čchi-kung kultivuje (kung) naší energii a vytváří vyvážený stav těla, mysli, ducha. Cílem je vyvážený stav těla, mysli, ducha.

Čchi-kung je nazýván též „uměním pěstování dlouhověkosti“.

Účinky čchi-kung

  • rozvíjí ohebnost, sílu, stabilitu, kultivuje vnitřní energii
  • odstraňuje blokády a napětí
  • vytváří emoční rovnováhu
  • mění stres ve vitalitu
  • zklidňuje mysl
  • prodlužuje délku života, zvyšuje odolnost vůči nemocem
  • rozvíjí duchovní vlastnosti, jako jsou moudrost, soucit, trpělivost, vytrvalost

Existuje mnoho forem čchi-kungu, které zahrnují jak dynamické protahování či ladné pohyby, tak nehybné pozice ve stoje, léčivé zvuky, meditace zaměřené na vnitřní pohyb energie.

Pro koho je vhodný

Čchi-kung je vhodný pro každého bez rozdílu věku. Lekce jsou fyzicky nenáročné, zvládne je každý, kdo má chuť pracovat se svým tělem, dechem a myslí. Cviky provádí každý podle svých možností a případných omezení (částečně lze cvičit i v sedě na židli).

Na cvičení je vhodné mít pohodlné oblečení, pohodlné přezůvky nebo silné ponožky, podložku a případně deku pro relaxaci nebo meditační polštářek.

Skupinová nebo individuální setkání

Cvičení probíhá pod přátelským vedením v malých skupinách (8-10 lidí) tak, abych se vám jako lektorka měla možnost věnovat. Nabízím pravidelné lekce čchi-kung (1x týdně) pro začátečníky i pro pokročilejší klienty. Noví zájemci si mohou přijít „vyzkoušet“ jednu lekci a pak se rozhodnout, zda pokračovat v dalších. Natáčím i video-lekce čchi-kung.

Můžete si se mnou telefonicky domluvit také individuální setkání, a to v Boršově nad Vltavou, v Českých Budějovicích nebo v Českém Krumlově. Více o možnostech individuálních setkání se dozvíte zde.

Několikrát v roce pořádám pro veřejnost celodenní semináře a víkendové či několikadenní pobyty s čchi-kung a meditacemi.

Nabízím také individuální programy pro malé i větší skupiny, kde se dozvíte o čchi-kung a vyzkoušíte jeho sílu. Jsou stavěné na míru dle potřeb, časových možností a charakteru skupiny. Jsou vhodné jako doplněk víkendových kurzů, tématických setkání i firemních workshopů. Je možné domluvit i pravidelné cvičení pro zaměstnance společností.


Místa konání pravidelných lekcí čchi-kung:

  • Boršov nad Vltavou
  • Tábor
  • Český Krumlov

Konkrétní informace najdete v „záložce Kalendář akcí“.